پولادگر: منتظر پاسخ فدراسیون جهانی در مورد افزایش گرید مسابقات کیش هستیم

به گزارش تاورنا، رئیس فدراسیون تکواندو گفت: با توجه به لغو بعضی تورنمنت های قاره آسیا پیشنهاد افزایش گرید یکی از تورنمنت های کیش را داده ایم و منتظر تصمیم فدراسیون جهانی هستیم.

پولادگر: منتظر پاسخ فدراسیون جهانی در مورد افزایش گرید مسابقات کیش هستیم

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران، سید محمد پولادگر در حاشیه هفته پایانی رقابت های لیگ نقش دنیا در مورد تعویق مسابقات قاره آسیا به خاطر انتشار ویروس کرونا گفت: مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا قرار بود در چین برگزار گردد که با انصراف این کشور، اردن میزبانی مسابقات را برعهده گرفت و قرار است این مسابقات هفته اول اردیبهشت ماه برگزار گردد. فعلا مورد خاصی اشاره نشده است، اما ممکن است شرایط خاص و ویژه باشد و این مسابقات با تاخیر انجام گردد.

وی توضیح داد: با توجه به زمان بندی مسابقات المپیک، قطعا اتحادیه آسیا باید مسابقات کسب سهمیه را در آن تاریخ یا حتی زودتر برگزار کند. مسابقات قهرمانی آسیا نیز به خاطر 40 امتیاز آن در رنکینگ المپیک خیلی مهم است و عدم برگزاری آن خیلی به ورزشکاران قاره آسیا لطمه وارد خواهد نمود. امیدوارم اتحادیه تکواندو آسیا تدبیر لازم را انجام بدهد و ما نیز در این رابطه پیشنهادات لازم را دادیم تا این دو رویداد حتما برگزار گردد.

رئیس فدراسیون تکواندو در مورد پیشنهاد و مکاتبه ایران برای تغییر گرید یکی از تورنمنت های کیش از G1 به G2 گفت: با توجه به اینکه برخی از تورنمنت های قاره آسیا لغو و یا با تاخیر برگزار می گردد و اینکه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا با گرید G4 در هاله ای از ابهام است، پیشنهاد کردیم گرید یکی از مسابقات ما با افزایش روبرو گردد تا این فرصت برای ورزشکاران آسیایی در این تورنمنت ها وجود داشته باشد که امتیازات خود را افزایش بدهند. این موضوع نیز در اختیار فدراسیون دنیای است و ما درخواست خود را ارسال و منتظر پاسخ آنها هستیم.

پولادگر در پاسخ به این سوال که ممکن است تاریخ تورنمنت های کیش به خاطر انتشار ویروس کرونا تغییر کند، گفت: تا این لحظه چنین تصمیمی نگرفتیم و از وزارت بهداشت درخواست یاری کردیم تا تمهیدات لازم بهداشتی و پزشکی مهیا گردد تا این میزبانی را انجام بدهیم. اگر تا آن تاریخ شرایط خاصی پیش بیاید قطعا این مسابقات را به تعویق یا به تاخیر خواهیم انداخت. به هر حال در حال حاضر شرایط به گونه ای است که نمی گردد چیزی را پیش بینی کرد.

وی در مورد اختتامیه قدیمی ترین لیگ تکواندو کشور عنوان نمود: لیگ نقش دنیا سال 1373 شروع شد و ما اولین کشوری بودیم که مسابقات لیگ را در رشته تکواندو برگزار کردیم. خدا را شاکریم با یاری اعضای خانواده تکواندو، لیگ نقش دنیا 25 ساله شد و تبدیل به یکی از بی نظیرترین لیگ های تکواندو دنیا شد. خیلی از قهرمان های ما که مردم آنها را می شناسند و کلکسیون مدال های المپیک، آسیایی و دنیای را دست پرورده این لیگ هستند و سال ها در آن بازی کردند.

رئیس فدراسیون تکواندو اظهار داشت: در حال حاضر تعداد لیگ های ما به 13 لیگ و 430 تیم رسیده است و این در شرایطی است در سال دوم یا سوم لیگ نقش دنیا به دلیل مسائل، تعداد تیم های ما به سه تیم رسید، اما پا پس نکشیدیم و لیگ را تعطیل نکردیم تا به امروز برسیم که 430 تیم و بیش از 9 هزار ورزشکار، مربی و دست اندرکار در لیگ ها فعال هستند و لیگ تبدیل به یک نقطه درخشان از تکواندو ایران در دنیا شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 758

به "پولادگر: منتظر پاسخ فدراسیون جهانی در مورد افزایش گرید مسابقات کیش هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پولادگر: منتظر پاسخ فدراسیون جهانی در مورد افزایش گرید مسابقات کیش هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید