چرا ونگر، مورینیو را نادیده گرفت؟

به گزارش تاورنا، انتشار کتاب توضیح حال آرسن ونگر (زندگی من در قرمز و سفید) با حواشی همراه بوده که مهمترین آنها اشاره نشدن به هیچ بخشی از رقابت این مرد فرانسوی با ژوزه مورینیو در لیگ برتر است.

چرا ونگر، مورینیو را نادیده گرفت؟

ونگر با اینکه در دوران مربیگری اش در آرسنال بارها و بارها با مورینیو جنگ لفظی و حتی برخورد فیزیکی داشت، در کتاب خود هیچ نامی از مورینیو نبرده و این در حالی است که او داستان رقابتش با سرالکس فرگوسن، سرمربی سابق منچستریونایتد با جزئیات بیان نموده است. همین موضوع حتی اخیراً باعث یک جنگی لفظی جدید میان مورینیو و ونگر هم شد و آقای خاص به طعنه گفت به ونگر حق می دهد که از او در کتابش نام نبرده باشد چون در مصاف های این دو نفر همواره مرد فرانسوی بازنده بوده است. ونگر هم اندکی بعد پاسخ مورینیو را داد و او را ضمن تشبیه به یک بچه مهدکودکی به دادن آمار غلط متهم کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

اکنون ونگر که رئیس بخش توسعه فوتبال فدراسیون دنیای فوتبال (فیفا) است درباره دلیل نام نبرده از مورینیو در کتاب خود شرح داده است. این مرد 71 ساله به نشریه دیلی میل گفت: من در کتابم تنها درباره فرگوسن حرف زده ام و دلیلش هم این است که نه من و نه او دیگر مربیگری نمی کنیم. فرگوسن هم مانند بازنده بدی بود. من نمی خواستم راجع به مربیانی مانند مورینیو، یورگن کلوپ یا پپ گواردیولا که هنوز دارند مربیگری می نمایند صحبت کنم.

ونگر در ادامه مصاحبه خود با دیلی میل اعتراف کرد که از بعضی رفتارهای خود در تقابل با مورینیو در زمان مربیگری اش در آرسنال پشیمان است.

او ادامه داد: فکر می کنم در یک هزار و 235 بازی سرمربی آرسنال بودم و در یک هزار 225 مورد آن توانستم خودم را کنترل کنم و در 10 مورد دیگر، خب.... با این حال هر بار که به آن 10 مورد فکر می کنم تأسف می خورم و احساس پشیمانی می کنم چون احساس می کنم آنطور که می بایست رفتار نکردم و نسبت به باشگاهی که برای آن کار می کردم احساس مسئولیت نداشتم. گاهی اوقات فکر می کنم که رفتارهای یک نفر دیگر مرا تحریک یا خشمگین می کرد و به همین دلیل در بعضی بازی ها سطح پرخاشگری ام بالاتر از حد نرمال بود.

ونگر در انتها اعتراف کرد که هنوز هم به مربیگری فکر می نماید و اگر روزی به او پیشنهاد مناسبی گردد آماده پذیرش آن خواهد بود. او با بیان این موضوع اظهارنظری انجام داد که احتمالاً مورینیو را برای ادامه دادن به جنگ لفظی با این مرد فرانسوی تحریک خواهد نمود.

ونگر درباره احتمال بازگشتش به دنیای مربیگری گفت: من یک روز به انگلیس باز خواهم گشت. ظاهراً تاتنهام (تیمی که مورینیو راهنمایی آن را برعهده دارد) استادیوم جدیدی ساخته که فوق العاده است. ضمن اینکه دانیل لوی (رئیس باشگاه تاتنهام) هم مرا دعوت نموده که به آنجا بروم.

منبع: فرارو
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1274

به "چرا ونگر، مورینیو را نادیده گرفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ونگر، مورینیو را نادیده گرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید