چگونه از بروز سردرد هنگام استفاده از ماسک جلوگیری کنیم؟

به گزارش تاورنا، برخی از افراد هنگام استفاده از ماسک به صورت مستمر دچار سردرد می شوند که علت یا راه درمان آن را به درستی نمی دانند.

چگونه از بروز سردرد هنگام استفاده از ماسک جلوگیری کنیم؟

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، بسیاری از افراد به دلیل استفاده روزانه از ماسک به منظور پیشگیری از ویروس کرونا، بارها از سردرد طولانی مدت شکوه کرده و علت یا راه درمان آن را به درستی نمی دانند.

دکتر ولید شوقی عطیه محقق دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک می گوید استفاده از ماسک ممکن است مقداری دی اکسید کربن در بدن را افزایش دهد که این امر منجر به سردرد می شود.

وی اضافه کرد: برخی از افراد این علائم را احساس می کنند و برخی دیگر این احساس را ندارند؛ زیرا مقدار و عمق تنفس از فردی به فرد دیگر متفاوت است بنابراین، هنگام استفاده از ماسک برای جلوگیری از بروز مشکل، به جای آنکه تند تند نفس بکشید، باید تنفس عمیق داشته باشید. به عنوان مثال اگر ماسک 5 سانتی متر هوا را در فضای زیر خود نگه دارد و نفس کم عمقی به اندازه حدود 25 سانتی متر گرفته شود، 80 ٪ ؜هوای تازه و 20 ٪ هوای بازدم که به مقدار بیشتری حاوی کربن دی اکسید است، تولید می شود.اما اگر به فاصله 100 سانتی متر نفس عمیق بکشید، درصد هوای تازه 95 ٪ و هوای بازدم فقط 5 ٪ است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1409

به "چگونه از بروز سردرد هنگام استفاده از ماسک جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از بروز سردرد هنگام استفاده از ماسک جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید