کی روش: عمان بهتر از ما بازی کرد؛ ایران مانند آرژانتین و برزیل است

به گزارش تاورنا، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به این نکته اذعان کرد که تیم ملی عمان در بازی پنجشنبه شب نمایش بهتری نسبت به تیم او داشته است.

کی روش: عمان بهتر از ما بازی کرد؛ ایران مانند آرژانتین و برزیل است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران به عمان، کارلوس کی روش پس از تساوی یک یک تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عمان این مطلب را گفت: نتیجه خوبی را مقابل عمان کسب کردیم، آن هم در مسابقه ای سخت در بیرون از خانه، با این حال باید بگویم عمان در این دیدار بهتر بازی کرد.

وی با طرح این مدعا که تیمش 90 دقیقه مقابل عمان جنگیده است، اضافه کرد: یک امتیاز می تواند برای هر دو تیم ایران و عمان به نوعی یک پاداش باشد.

شرایط نامساعد آب و هوای عمان روی کیفیت بازیکنان ما تأثیر منفی گذاشت

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که دلیل بازی ضعیف ایران به خاطر شرایط آب و هوایی بود یا درگذشت هادی نوروزی، توضیح داد: به دو دلیل تیم عمان برتر میدان بود، اولاً که آنها میزبان مسابقه بودند و برای کسب سه امتیاز باید نهایت کوشش خود را انجام می دادند و مورد اصلی شرایط آب و هوایی عمان بود. ما برای اینکه در هوای شرجی اینجا به مشکل نخوریم تیم را به دوبی بردیم و چند جلسه تمرین در آنجا داشتیم. با این حال دیدید شرایط نامساعد آب و هوای عمان روی کیفیت بازیکنان ما تأثیر منفی گذاشت.

بازیکنانم انتظارات را برآورده نکردند

کی روش با تأکید بر اینکه ایران در بازی برابر عمان پایین تر از حد انتظار ظاهر شد، اعلام نمود: مسلماً بازیکنان ما با عملکردشان انتظارات را برآورده نکردند. همان طور که گفتم شرایط آب و هوایی کار را برای بازیکنان ایران بسیار سخت کرد، با این حال بازیکنان ما از قدرت ذهنی خود با وجود اینکه از نظر فیزیکی اُفت نموده بودند، خوب استفاده کردند و به خاطر همین هم بود که ما بعد از دریافت گل به شرایط بازی برگشتیم و توانستیم با زدن گل تساوی یک امتیاز کسب کنیم.

کارمان سخت است اما می توانیم در بازی های پیش رو به امتیازات لازم برسیم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان یادآور شد: ما چهار بازی دیگر پیش رو داریم که سه مسابقه آن در تهران و پیش روی تماشاگران خواهد بود که می توانیم در این بازی ها به امتیازات لازم برسیم، هرچند که کارمان سخت است.

هافبک های تیم ملی در نیمه اول نتوانستند میانه میدان را کنترل نمایند

کی روش در پاسخ به این سؤال که چرا تیم ایران در نیمه اول دفاعی بازی می کرد و چه تغییراتی رخ داد که شرایط در نیمه دوم بهتر شد، گفت: شکی نداریم که ایران بازی خوب انجام نداد. در نیمه اول سیستم پنج نفره دفاعی ما فشار زیادی را تحمل کرد و هافبک های تیم ملی نتوانستند میانه میدان را کنترل نمایند، اما با تغییراتی که در نیمه دوم دادیم سعی کردیم که کنترل بازی را در میانه زمین به دست بگیریم.

بازیکنانم طراوت لازم را نداشتند

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: ما شاهد این بودیم که بازیکنان ایران از نظر فیزیکی طراوت لازم را نداشتند. سعی کردم در نیمه دوم روی مسائل انگیزشی و روحی و روانی بازیکنان کار کنم که در این امر پیروز بودیم.

در ایران شانس فزونی مقابل عمان را داریم

کی روش به این سؤال که فکر می نماید چرا تیم ملی ایران نتوانسته در 14 سال گذشته تیم عمان را شکست دهد، این طور پاسخ داد: (در این لحظه کی روش درخواست یک سکه از خبرنگاران کرد) من با سکه مثالی برای شما می زنم. یک طرف سکه 14 سال شکست ناپذیری عمان مقابل ایران است که با تساوی امروز این شکست ناپذیری حفظ شد و شما این روی سکه را دیدید. می خواهم شما آن روی سکه را هم ببینید. ما در جریان رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 و جام ملت های 2019 آسیا توانستیم یک امتیاز خوب کسب کنیم و صدرنشین گروه بمانیم. وقتی که در تهران با عمان بازی خواهیم کرد این شانس را داریم که آنها را شکست دهیم هرچند بازی بسیار سختی خواهد بود.

ایران مانند آرژانتین و برزیل است

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش در گذشته فوتبال ایران بازیکنانی همچون خداداد عزیزی، احمدرضا عابدزاده و امثال آنها را داشت، اما امروز شاهد حضور بازیکنان سرشناس محدودی در این تیم هستیم و در این میان دعوت بعضی نیز تکراری شده است اضافه کرد: ایران مانند آرژانتین و برزیل است و زمانی که بازیکنی مثل مسی و رونالدو پیدا می کنیم، تغییرشان نمی دهیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 447

به "کی روش: عمان بهتر از ما بازی کرد؛ ایران مانند آرژانتین و برزیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش: عمان بهتر از ما بازی کرد؛ ایران مانند آرژانتین و برزیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید