گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، فقر، داعش و بازی های آسیایی!

به گزارش تاورنا، هجدهمین دوره بازی های آسیایی قرار است از 27 مردادماه در اندونزی برگزار گردد و این کشور در کوشش است تا میزبانی شایسته برای این رویداد بین المللی باشد.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، فقر، داعش و بازی های آسیایی!

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، کشور اندونزی با حدود 260 میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور مسلمان دنیا است که هم اکنون روزهای شلوغی را سپری می نماید. کشوری که توانسته در اوج مسائل اقتصادی و فقری که چند سالی است گریبانگر مردمش شده، میزبانی هجدهمین دوره مسابقات آسیایی را از آن خود کند و قرار است فردا افتتاحیه این مسابقات برگزار گردد.

روپیه واحد پول اندونزی یکی از کم ارزش ترین پول های دنیا است و یک دلار آمریکا با 14300 روپیه اندونزی برابری می نماید. به دلیل جمعیت زیاد و منابع کم، این کشور فقیر زیاد دارد ولی توانسته در اوج این مصائب، میزبان بازی های آسیایی باشد تا با جذب توریست و بهبود زیرساخت های ورزشی و کمکی که از نهادهای بین المللی ورزشی و سیاسی گرفته، تا حدودی اقتصاد لجام گسیخته خود را اصلاح کند.

86.1 درصد از مردم اندونزی مسلمان هستند و اسلام توسط بازرگانان دریانورد مسلمان به این منطقه رسیده است. اندونزی در 17 اوت 1945 از هلند استقلال یافت و استقلال آن در 27 دسامبر 1949 به رسمیت شناخته شد.

عربستانی ها و نظام سلطه از فقر مردم اندونزی نهایت استفاده را برده و توانسته بودند در بعضی از مناطق، سلفی گری را با دلارهای نفتی رواج دهند و همین امر باعث شده که جمعیتی نزدیک به 5 میلیون نفر از این کشور، گرایش های تند مذهبی داشته باشند و برای همین از شرق آسیا، اندونزی رتبه اول حضور در بین گروه های تندرو و تروریستی از جمله القاعده و داعش را دارد.

مردم این کشور چندان دل خوشی از از عربستانی ها ندارند، چرا که معتقدند آنها با وسوسه های اقتصادی، جوان های این کشور را به جنگ می برند و فقر باعث شده که تعدادی از جوانان اندونزیایی برای رفع کردن مسائل اقتصادی خود در دام سعودی ها گرفتار شوند.

دولت اندونزی بارها تاکید نموده که با وجود تهدیدهای داعش، امنیت این مسابقات تامین شده است و اجازه نمی دهد مسائل تروریستی و امنیتی بر روند این بازی های تاثیری بگذارد. به همین دلیل پلیس در سطح شهر زیاد است و اکثر تیم ها برای حضور در استادیوم ها و سالن های تمرین با اسکورت پلیس همراه هستند.

اندونزی به دنبال این است که با برگزاری بازی های آسیایی گوشه ای از اعتبار از دست رفته خود را بازپس بگیرد و در کشورهای شرق آسیا خود را به عنوان یک قدرت نوظهور معرفی کند. هرچند به دلیل مسائل عدیده در این کشور، کار سختی در پیش دارد و بعید است بتواند به این مهم دست پیدا کند.

در پس آسمان خراش های جاکارتا، همچنان مردم این شهر در مسائل زیادی غوطه ور هستند و امیدوارند با میزبانی بازی های آسیایی نه تنها نشاط را به جامعه خود بازگرداندد بلکه تا حدوی بر مصائب خود فائق شوند.

هجدهمین دوره بازی های آسیایی، شنبه 27 مردادماه با برگزاری مراسم افتتاحیه شروع می گردد و حال و هوای این روزهای شهر جاکارتا، کاملا ورزشی و تمام سطح شهر از بیلبوردهای بازی ها پر شده و جایی نیست که نماد بازی ها وجود نداشته باشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 482

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، فقر، داعش و بازی های آسیایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، فقر، داعش و بازی های آسیایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید