یورش پلیس به تظاهرکنندگان مخالف دولت تایلند

به گزارش تاورنا، خبرنگاران : شلیک گاز اشک آور به سمت تظاهر کنندگان، تظاهرات ضد دولتی در تایلند را به خشونت کشید.

یورش پلیس به تظاهرکنندگان مخالف دولت تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش تاورنا به نقل از رویترز، صبح امروز، پلیس تایلند با شلیک گاز اشک آور به سمت هزاران معترض در شهر بانکوک، پایتخت این کشور، تظاهرات مردم علیه یینگ لاک شیناواترا، نخست وزیر این کشور را به درگیری کشاند. این تظاهرات که گفته می گردد بزرگترین تظاهرات از زمان تشکیل کابینه شیناواترا در بانکوک است تنش های موجود میان مردم و دولت این کشور را آشکار می نماید. بنابه اعلام پلیس ضد شورش، دست کم 400 نفر در این تظاهرات با پلیس درگیر شده، 7 پلیس زخمی و 132 نفر از تظاهر کنندگان در نزدیکی مقرر سازمان ملل در بانکوک دستگیر شده اند.

گفته می گردد 17 هزار نیروی پلیس برای کنترل آشوب ها در خیابان های بانکوک مستقر شده اند. تاکنون سلاحهای مختلفی اعم از چاقو و فشنگ از میان تظاهر کنندگان جمع آوری شده است.

لازم به ذکر است گروه سلطنتی پیتاک سیام که از گروههای مخالف دولت است توانسته نظر اعضای حزب زرد پوشان را برای برپایی این تظاهرات جلب کند.

در سالهای اخیر، تایلند بارها صحنه درگیری های خیابانی میان پلیس و مردم این کشور بوده است. آخرین درگیری در سال 2010 با حمایت دولت کنونی دو ماه به طول انجامید و حداقل 91 کشته و 1700 نفر زخمی در برداشت.

خاتمه پیغام،

منبع: تسنیم
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 304

به "یورش پلیس به تظاهرکنندگان مخالف دولت تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورش پلیس به تظاهرکنندگان مخالف دولت تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید