231 میلیارد ریال طرح پویش الف-ب-ایران در ایلام اجرا شد

به گزارش تاورنا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: سال گذشته و در قالب پویش هر هفته الف-ب-ایران وزارت نیرو، 231 میلیارد و 718 میلیون ریال پروژه و طرح آبرسانی به روستاهای استان تکمیل و به بهره برداری رسید.

231 میلیارد ریال طرح پویش الف-ب-ایران در ایلام اجرا شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از ایلام ،نورالله تیموری گفت: سال گذشته 45 طرح آبرسانی روستایی در قالب پویش هر هفته الف-ب-ایران در مناطق مختلف این استان افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: در شهریورماه سال گذشته و در بیست و یکمین هفته از پویش الف - ب - ایران ساخت و سازها و ساز و کارها با حضور وزیر نیرو، آبرسانی به 24 روستای شهرستان چرداول استان ایلام با اعتباری بالغ بر 58 میلیارد ریال به صورت ویدیوکنفرانس به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام تاکید کرد: برای اجرای این پروژه 2 باب مخزن به حجم یک هزار متر مکعب، 16 کیلومتر شبکه توزیع و 18 کیلومتر خط انتقال احداث و اجرا شده است.

تیموری با بیان اینکه اعتبارات این پروژه ها از محل صندوق توسعه ملی است، یادآور شد: با بهره برداری از این پروژه آبرسانی در شهرستان چرداول یک هزار خانوار با جمعیت بالغ بر چهار و 200 نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

وی اضافه کرد: همچنین در آیینی دیگر در 18 آذرماه سال گذشته هشت طرح آبرسانی در مناطق مختلف استان ایلام در قالب پویش هر هفته الف - ب - ایران از طریق ویدیوکنفرانس توسط وزیر نیرو افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام ادامه داد: فاز دوم پروژه آب شیرین کن ملکشاهی با اعتبار 65 میلیارد ریال و ظرفیت 28 لیتر در ثانیه و جمعیت تحت پوشش 16 هزار نفر از مهمترین طرح های حوزه آبرسانی بود که در این شهرستان وارد فاز اجرایی شد.

تیمموری گفت: طرح آبرسانی به ملکشاهی شامل سه واحد ایستگاه پمپاژ، یک واحد تصفیه خانه آب، 30 کیلومتر خط انتقال برق فشار قوی 20 کیلوولت، 9 هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب و 24.5 کیلومتر خط انتقال آب فولادی به قطر 500 میلیمتر است که با بهره برداری از آن مشکل آب شهر ارکواز ملکشاهی برطرف شد.

وی با اشاره به آبرسانی به هفت طرح روستایی در نقاط مختلف استان در قالب پویش الف - ب - ایران یادآور شد: طرح آبرسانی به روستاهای دارتوت و لتاب شهرستان چرداول، شهید سیکانی دره شهر، خربزان زرین آباد دهلران، روستای ورمله، گاودول و داربید کرنی هلیلان و روستای زید در شهرستان بدره نیز در شهریور سال گذشته به بهره برداری رسید.

بنا به گفته تیموری، برای اجرای این پروژه های آبرسانی در سطح هشت روستا 260 مترمکعب حجم مخازن و 12 کیلومتر خط انتقال با اعتبار 5.6 میلیارد ریال هزینه شد که با بهره برداری از این طرح ها، 384 خانوار با جمعیت یک هزار و 600 نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

مدیرعامل آبفای ایلام ادامه داد: در آخرین مرحله از اجرای پویش طرح های آبرسانی در استان در سال گذشته و در چهل و دومین هفته از پویش (الف - ب - ایران ساخت و سازها و ساز و کارها پنجم اسفندماه سال گذشته نیز با حضور وزیر نیرو آیین افتتاح آبرسانی به 13 روستای شهرستان های شهرستان چوار، ملکشاهی، دره شهر، سیروان، هلیلان و آبدانان به بهره برداری رسید.

تیموری تاکید کرد: با بهره برداری از این پروژه آبرسانی(13 روستا) با اعتبار 103 میلیارد و 118 میلیون ریال(از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی) در استان هفت هزار نفر از جمعیت روستایی استان از نعمت آب شرب برخوردار شدند.

به گفته وی برای اجرای این پروژه سه دهنه چشمه ، یک مخزن هزار و 80 متر مکعبی ،ایستگاه های پمپاژ با ظرفیت 9 لیتر بر ثانیه، 9 هزار و 50 متر لوله گذاری خطوط انتقال و نیرورسانی به طول 300 متر احداث و اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام در خصوص شرایط آبرسانی در مناطق روستایی استان نیز گفت: تعداد 125 روستایی استان که قبلا به صورت سیار آبرسانی می شدند هم اکنون به 22 روستا رسیده و طبق برنامه ریزی های اجرا شده و تخصیص به موقع اعتبارات طی 2 سال آینده این عدد به صفر خواهد رسید و تمام روستاهای ایلام به اولین استان دارای آب قابل شرب تصفیه شده کشور خواهد بود.

تیموری اضافه کرد: هم اینک بیش از 177 هزار نفر در 498 روستای استان ایلام تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.

پویش هر هفته الف - ب- ایران عنوان پویشی است که رضا اردکانیان وزیر نیرو برای گشایش هفتگی طرح های بزرگ و مهم صنعت آب و برق مطرح کرده است که از نیمه دوم سال 1398 آغاز شده است و تا خاتمه سال گذشته ادامه داشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1614

به "231 میلیارد ریال طرح پویش الف-ب-ایران در ایلام اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "231 میلیارد ریال طرح پویش الف-ب-ایران در ایلام اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید