4 ووشوکار ایران در مسابقات جهانی تعیین شدند، اوجاقی: با جوانان کار سختی در چین داریم

به گزارش تاورنا، سرمربی تیم ملی ووشوی ایران با معرفی اسامی 4 ملی پوش اعزامی ایران به قهرمانی دنیا 2019 چین، گفت: با توجه به ترکیب جوان تر تیم ملی نسبت به دوره قبل، کار سختی در پیش داریم.

4 ووشوکار ایران در مسابقات جهانی تعیین شدند، اوجاقی: با جوانان کار سختی در چین داریم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

حسین اوجاقی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط تیم ملی ووشوی ایران جهت حضور در رقابت های قهرمانی دنیا 2019 چین، شرح داد: در کل 7 مرحله اردو را برای ملی پوشان تعریف نموده ایم و اکنون در مرحله ششم هستیم. تنها یک مرحله اردوی دیگر ما باقی است. در اردوی سوم میزبان لبنان، در اردوی پنجم میزبان کرواسی و اکنون در اردوی ششم هم میزبان ارمنستان هستیم. برای اردوی هفتم نیز تیم افغانستان وارد ایران شده است که با آن ها اردوی مشترک خواهیم داشت.

او ادامه داد: این دوره شرایط تیم ملی متفاوت است، ما به جز محسن محمدسیفی نفرات جوانی را در ترکیب داریم و دو بازیکن از دور گذشته را در اختیار نداریم (حمیدرضا قلی پور و تعیین تقوی). الآن نفراتی چون عرفان آهنگریان و یوسف صبری را در ترکیب داریم که بازیکنان جوانی هستند. میانگین سنی تیم ملی تقریبا 22 - 23 سال است. ما باید از بین این جوانان در 6 وزن موجود 5 ووشوکار را راهی رقابت ها کنیم.

اوجاقی در خصوص اسامی نفراتی که اعزام آن ها به رقابت های قهرمانی دنیا قطعی است، اظهار کرد: تا به امروز اعزام عرفان آهنگریان در 65 کیلوگرم، محسن محمدسیفی در 70 کیلوگرم، یوسف صبری در 75 کیلوگرم و میلاد عارفی مقام در 85 کیلوگرم قطعی است. از بین محمد فرهادی در 60 کیلوگرم و علی خورشیدی در 80 کیلوگرم نیز باید یک نفر را به عنوان عضو پنجم و پایانی تیم انتخاب کنیم.

او در خصوص ضعف تیم ملی ووشوی ایران از نظر تورنمنت های تدارکاتی نیز شرح داد: هر تورنمنت بزرگی احتیاج به یک آماده سازی دارد تا در آن نتیجه بگیریم. متاسفانه به دلیل شرایط سخت مالی اعزام به تورنمنت های تدارکاتی چندان امکان پذیر نیست، سعی نموده ایم با تیم های داخلی و لیگ رجحان این ضعف را پوشش دهیم. همچنین تیم هایی هم برای اردوی مشترک با ایران وارد کشور شدند که از آن ها استفاده کردیم.

سرمربی تیم ملی ساندای ایران در پاسخ به این سوال که آیا ملی پوشان می توانند قهرمانی دوره قبل را تکرار نمایند؟ شرح داد: واقعیت این است که کار خیلی سختی داریم. چین به عنوان قدرت اصلی این رشته میزبان است، روسیه ووشوکاران خوبی دارد، ویتنام و کره هم حریفان دست و پا بسته ای نیستند. دو ووشوکار از دوره گذشته نداریم، اما باید با همه توان مبارزه کنیم.

پر افتخارترین مربی ووشوی ایران در پاسخ به این سوال که مسابقه تدارکاتی با تیم ارمنستان تاثیر مثبتی داشت؟ اظهار کرد: این تیم با 4 سانداکار در ایران حضور دارد و قرار است دو مسابقه تدارکاتی را با یکدیگر برگزار کنیم. در اولین مسابقه هر 4 سانداکار ما توانستند با عملکردی خوب حریفان را شکست دهند و من امیدوارم با استفاده از این اردوها بهترین شرایط را داشته باشیم.

اوجاقی در خصوص احتیاجهای ووشوی ایران برای پیشرفت بیشتر، شرح داد: ابتدا باید سطح فنی استان های خود را در این رشته بالاتر ببریم. این موضوع هم مستلزم این است که کارهای جدی در این زمینه صورت بگیرد. البته فعالیت هایی همچون خارج کردن اردوها از آموزشگاه ووشوی تهران از سوی فدراسیون انجام شده است. باید به استان ها اهمیت داد و در شهرستان ها سطح ووشو را بالاتر برد. ما پس از مدت ها در امسال اردوهای تیم های ملی را در شهرهای چون بندرعباس، شهرکرد و قم برگزار کردیم تا توجه به این رشته افزایش یابد. الان تمرینات از آموزشگاه تهران خارج شده اند و در شهرستان ها هم اردو داریم که قدم خوبی است.

او در خصوص زمان اعزام تیم ملی ووشوی ایران به رقابت های دنیای نیز گفت: پس از اتمام مرحله هفتم اردوها، 24 مهر ماه راهی چین و شهر شانگهای محل برگزاری رقابت ها خواهیم شد. امیدوارم بهترین نتیجه را با دعای خیر مردم ایران کسب کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 671

به "4 ووشوکار ایران در مسابقات جهانی تعیین شدند، اوجاقی: با جوانان کار سختی در چین داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 ووشوکار ایران در مسابقات جهانی تعیین شدند، اوجاقی: با جوانان کار سختی در چین داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید