ادوات هوشمند تشخیص سریع ویروس کرونا توسعه می یابد

به گزارش تاورنا، چند شرکت و مرکز تحقیقات کانادایی با همکاری یکدیگر قرار است با ادغام فناوری هایی، اقدام به فراوری دستگاهی برای شناسایی سریع ویروس کرونا نمایند.

ادوات هوشمند تشخیص سریع ویروس کرونا توسعه می یابد

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت سیکث ویو اینوویشنز (Sixth Wave Innovations Inc) توافق نامه ای با مرکز محصولات میکرو/ نانو فناوری پیشرفته آلبرتا (ACAMP) امضا نموده است. این توافق نامه برای ادغام فناوری مبتنی بر فرکانس رادیویی (RF) با فناوری شناسایی ویروس Accelerated Molecularly Imprinted Polymer (AMIPs ™) این شرکت، برای ایجاد نمونه های اولیه ادوات هوشمند تشخیص ویروس مانند SmartMask proposed است.

سیکث ویو اینوویشنز با هدف تطبیق این فناوری با AMIP، مرکز محصولات میکرو/ نانو فناوری پیشرفته آلبرتا را برای تخصص خود در فناوری RF درگیر می نماید. این توافق نامه امکان ادغام برچسب های مقرون به صرفه قیمت شناسایی فرکانس رادیویی تجاری (RFID) را در خط فراوری AMIP فراهم می نماید، با این کار انتقال بی سیم داده ها و نتایج به یک تلفن هوشمند، تلفن همراه یا RFID خوان امکان پذیر می گردد.

این ویژگی اصلی SmartMask proposed است که امکان جمع آوری بی درنگ داده های آزمایش از هر جمعیتی را هنگام آغاز شیوع ویروس فراهم می نماید. مرکز محصولات میکرو/ نانو فناوری پیشرفته آلبرتا یک مرکز توسعه محصول با فناوری پیشرفته و منحصر به در مقیاس گذاری ایده های نوآورانه از اثبات مفهوم تا محصولات فراوری شده با دسترسی به مهندسان چند رشته ای، کارشناسان فناوری، تجهیزات تخصصی منحصر به فرد و ذکاوت در صنعت است.

مرکز محصولات میکرو/ نانو فناوری پیشرفته آلبرتا بیش از 14000 فوت مربع فضای آزمایشگاه دارد و بیش از 15 میلیون دلار تجهیزات ویژه برای فراوری محصول در خود جای داده است. مرکز محصولات میکرو/ نانو فناوری پیشرفته آلبرتا با دسترسی بی نظیر به تخصص مهندسی در سطح جهانی و طراحی، تجزیه و تحلیل، آزمایش و فراوری پیشرفته، می تواند پشتیبانی را در هر مرحله از توسعه ارائه دهد.

پلتفرم AMIPs یک پلتفرم تشخیص پیشرفته است که از پلیمر های مصنوعی برای شناسایی سریع ویروس هایی مانند ویروس SARS-CoV-2، استفاده می نماید. یکپارچه سازی فناوری RFID به شما امکان می دهد دستگاه های تشخیصی با یک تلفن هوشمند یا یک دستگاه خوانش RFID جفت شوند تا تجزیه و تحلیل نتایج، ثبت سوابق و گزارش دهی ساده گردد.

AMIPs مبتنی بر سیستم های پلیمری ثبت شده و پتنت شده شرکت سیکث ویو اینوویشنز است که ویروس ها را با استفاده از مواد مصنوعی به جای آنتی بادی های زیستی شناسایی می نماید. افزودن مرکز محصولات میکرو / نانو فناوری پیشرفته آلبرتا به شبکه فعلی شرکای توسعه ای شرکت سیکث ویو اینوویشنز از جمله دانشگاه آلبرتا و موسسه ویروس شناسی لا کی شینگ، به این پروژه امکان دسترسی بیشتر به امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته را می دهد تا نمونه برداری از AMIPS ™ را در سیستم های تخصصی یکپارچه تسهیل کند.

مرکز محصولات میکرو/ نانو فناوری پیشرفته آلبرتا در استان آلبرتا و در نزدیکی دانشگاه آلبرتا واقع شده است و متخصص در یاری به شرکت ها برای گرفتن نمونه های اولیه از اثبات مفهوم و تبدیل آن به فراوری در مقیاس کامل است. مهارت مرکز محصولات میکرو/ نانو فناوری پیشرفته آلبرتا در الکترونیک و فناوری های مبتنی بر RF مستقیم با ویژگی های اصلی شرکت سیکث ویو اینوویشنز ارتباط دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1738

به "ادوات هوشمند تشخیص سریع ویروس کرونا توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادوات هوشمند تشخیص سریع ویروس کرونا توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید