اشرف غنی: آماده قربانی برای صلح هستیم؛ انتخابات باید برگزار شود

به گزارش تاورنا، رئیس جمهور افغانستان با اظهار اینکه برای تامین صلح آماده قربانی دادن است بر ضرورت برگزاری انتخابات برای تعیین زعیم آینده این کشور تاکید کرد.

اشرف غنی: آماده قربانی برای صلح هستیم؛ انتخابات باید برگزار شود

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با ارسال یک پیام تصویری به گردهمایی مردم کوهدامن ولایت کابل درباره طرح های مطرح شده برای صلح گفت: برای هر طرحی که از بیرون مطرح می شود، ما خود ما این ظرفیت را داریم که طرح های جامع تر و اصولی تر را پیشنهاد کنیم.

وی اضافه کرد که صلح، یک گفتمان بین جمهوری اسلامی افغانستان، طالبان و جامعه بین المللی است و بدون رسیدن به توافق روی یک اصول، کسی نباید شتاب کند.

اشرف غنی طرح خودش را برای صلح، بسیار واضح برای عبور از جنگ تحمیل شده، به صلح عادلانه و پایدار خواند و ادامه داد که مراحل عبور از جنگ به صلح باید با مشروعیت همراه باشد، در غیر اینصورت مردم آسیب می بینند.

رئیس جمهور افغانستان با تاکید بر اینکه قانون اساسی مبدا و مبنای مشروعیت است، اظهارداشت که انتخابات محک مشروعیت است و طریقه آن نیز لویه جرگه می باشد که باید درباره توافق سیاسی آینده افغانستان تصمیم گرفته و آن را تایید کند.

به گزارش هشت صبح، رئیس جمهور افغانستان گفت که صلح نیازمند تصمیم های سخت و قربانی است و شرح داد که آمادگی دارد تا دوره ریاست خود را کوتاه کرده و قدرت با جانشین منتخب خود بسپارد.

اشرف غنی همچنین اظهارداشت که خواستار برگزاری فوری انتخابات زودهنگام تحت نظر سازمان ملل است و از طالبان نیز خواست تا در لویه جرگه شرکت کنند و دردها و آرزوهای خود را با مردم در میان بگذارند و اختلافات را از این طریق حل نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1591

به "اشرف غنی: آماده قربانی برای صلح هستیم؛ انتخابات باید برگزار شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: آماده قربانی برای صلح هستیم؛ انتخابات باید برگزار شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید