افزایش تولید نفت خام در سال 1400

به گزارش تاورنا، تهران (پانا) - معاون برنامه ریزی وزیر نفت، مهم ترین برنامه های وزارت نفت برای سال 1400 را یکی از اقدام های متناسب با شعار امسال، یعنی افزایش تولید نفت خام مطرح نمود.

افزایش تولید نفت خام در سال 1400

به گزارش ایسنا، هوشنگ فلاحتیان در یک گفت و گوی رادیویی با بیان اینکه طبق برنامه ریزی های اجرا شده و بر اساس بودجه 1400 تولید روزانه نفت باید برای تأمین نیازهای داخلی و صادرات قابل قبول در بازارهای جهانی افزایش یابد، شرح داد: همسو با این مهم، شرکت های هدف زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران برنامه ریزی هایی را به منظور تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها به عهده گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 100 هزار چاه نفت کم بازده یا بی بازده در کشور وجود دارد که با حمایت شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های مربوطه در حال رفع مسائل آن هستیم، افزود: رفع موانع پیش روی پیمانکاران و سرمایه گذاران در مفاد قراردادها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون وزیر نفت سهم گاز طبیعی در سبد سوخت انرژی کشور را بیش از 70 درصد دانست و گفت: تولید گاز کشور با گذشتن از یک میلیارد مترمکعب، پارسال رکوردی تازه ثبت کرد، همه تلاش ها برای حفظ این مقدار تولید به منظور رشد و توسعه اقتصادی کشور در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

فلاحتیان از تولید زودهنگام از میدان خشت، تکمیل بندر خدماتی تنبک، افزایش صادرات محصولات، ادامه پروژه های جمع آوری گازهای مشعل، تسریع در فرآیند وضع سرمایه گذاری، توسعه ساخت داخل در حوزه پتروشیمی با اتکا بر شرکت های دانش بنیان، احداث و راه اندازی پارک علمی و فناوری و نیز کاهش بروکراسی اداری به عنوان بعضی از اقدام های وزارت نفت برای تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام برد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1585

به "افزایش تولید نفت خام در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تولید نفت خام در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید