تور ارزان اروپا: ایران برنامه تامین گاز کشورهای همسایه و اروپا را دارد؟

به گزارش تاورنا، به گزارش خبرنگاران، آیا ایران توان و ظرفیت تامین گاز کشورهای همسایه و اروپا را دارد؟

تور ارزان اروپا: ایران برنامه تامین گاز کشورهای همسایه و اروپا را دارد؟

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

ایسنا نوشت، جواد اوجی ظهر امروز در گفت وگویی تلویزیونی خاطرنشان کرد: با وجود مصرف بالای داخلی و صادرات گاز بسیاری از میدان های گازی کشور تا به امروز دست نخورده به جای مانده، ضمن آنکه در سال های اخیر اکتشاف های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه توسعه میدان های نفت و گاز، بازسازی پالایشگاه های نفت و گاز و صدور خدمات فنی و مهندسی با ونزوئلا گفت: با برخی دیگر از اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز تفاهم نامه هایی نیز امضا می گردد.

وزیر نفت اضافه کرد: با توجه به ظرفیت بالای ایران در زمینه سرمایه انسانی متخصص، خوشبختانه می توانیم حرف های زیادی در زمینه اکتشاف، فراوری، پالایش و انتقال فرآورده های نفتی در صنعت نفت دنیا داشته باشیم.

اوجی به ظرفیت بالای منابع گازی ایران اشاره نمود و گفت: طی برگزاری ششمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز بارها خاطرنشان کردیم که ظرفیت لازم برای تأمین گاز کشورهای همسایه و اروپا را داریم، امیدواریم بتوانیم در سال های آینده سهم دو درصدی تجارت گازی خود در دنیا را افزایش دهیم.

وی به قرارداد اخیر سوآپ گاز میان ایران، آذربایجان و ترکمنستان اشاره نمود و گفت: با توجه به توسعه 313 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی شهری و روستای در سطح ایران این آمادگی هم اکنون وجود دارد از شرق به غرب و از شمال به جنوب و بالعکس سوآپ گاز با کشورهای همسایه داشته باشیم.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2009

به "تور ارزان اروپا: ایران برنامه تامین گاز کشورهای همسایه و اروپا را دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: ایران برنامه تامین گاز کشورهای همسایه و اروپا را دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید