ترکیه سفیر سوئد را احضار کرد

به گزارش تاورنا، سفیر سوئد در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه احضار و ملاقات بعضی وزرای سوئد با سرکردگان گروه ی.پ.گ محکوم شد.

ترکیه سفیر سوئد را احضار کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، استفان هرستروم، سفیر سوئد در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه احضار و ملاقاتهای آن لینده، وزیر خارجه و پیتر هالکویست، وزیر دفاع سوئد با سرکردگان گروه ی.پ.گ به وسیله ویدئو کنفرانس، محکوم شد.

طبق اعلام منابع دیپلماتیک، ناراحتی ترکیه از ملاقات مقامات سوئد با نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) و شورای دموکراتیک سوریه که تحت حمایت گروه ی.پ.گ در شمال سوریه قرار گرفته است، به سفیر سوئد ابراز و گفته شد که این افراد که سوئد آنها را مخاطب خود می داند از سوی اتحادیه اروپا نیز به عنوان اعضای گروه تروریستی شناخته می شوند.

همچنین به سفیر سوئد گفته شد که این سیاست خطرناک کشورش نه تنها از تهدید نمایندگان یکپارچگی خاک سوریه و امنیت ترکیه حمایت می نماید بلکه حقوق بین الملل را نیز نقض می نماید و به روابط دوجانبه ترکیه و سوئد نیز آسیب می رساند.

همچنین از مقامات سوئد خواسته شد تا از گروه های تروریستی حمایت ننمایند و از یکپارچگی خاک سوریه و ثبات پایدار آن حمایت نمایند.

در ملاقات فوق همچنین بر مبارزه ترکیه با گروه های تروریستی داعش، پ.ک.ک و حامیان آنها نیز تاکید شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1604

به "ترکیه سفیر سوئد را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه سفیر سوئد را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید