جزییات بازداشت 28 کارمند قوه قضاییه و 19 وکیل

به گزارش تاورنا، خبرنگاران : سخنگوی قوه قضاییه جزییات بازداشت 28 کارمند دستگاه قضا و 19 وکیل به دلیل ارتباط دریافت با اصحاب پرونده را تشریح کرد.

جزییات بازداشت 28 کارمند قوه قضاییه و 19 وکیل

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ،غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در ارتباط تلفنی با شبکه خبر ضمن تشریح جزییات بازداشت 28 کارمند دستگاه قضا و 19 وکیل به دلیل ارتباط دریافت با اصحاب پرونده، گفت: ما معتقدیم که سلامت دستگاه قضا در زمره برنامه های اولویت دار دوره تحول قرار گرفته و برای تامین این سلامت و اعتماد مردم اقدامات گسترده ای هم در حوزه پیشگیری و هم در حوزه رصد و نظارت جدی بسترها و شناسایی موارد تخلف و در نهایت برخورد قاطع با متخلفان بدون ملاحظه و اغماض اجرا شده است.

سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد: در هفته گذشته بر اساس اقدامات جدی مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه تعدادی از این متخلفان شناسایی شدند و تحت تعقیب قرار دریافتد و هم اکنون بازداشت شدند.

وی اظهار کرد: در این جمع 28 نفر از کارمندان در ادارات ثبت اسناد و املاک من جمله اداره مربوط به مالکیت معنوی و بعضی از دادگستری ها و 19 نفر از کلای دادگستری بوده اند.

اسماعیلی بیان کرد: معتقدیم هم در حوزه قضاوت، قضات، کارمندان، ضابطان، وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری زنجیره ای است که تضمین نماینده عدالت در جامعه است و همه این ها باید از سلامت کافی برخوردار باشند و ما با هر مورد ارتباط ناسالم به ویژه موارد اخیر که بیشتر ارتباط با اصحاب پرونده بود و به نوعی مبادرت به کلاهبرداری می کردند و خیلی در پرونده ها نمی توانستند نقش ایفا نمایند، اما با وعده و وعید از اصحاب پرونده وجوهی را دریافت نموده بودند که مورد شناسایی واحدهای نظارتی ما قرار دریافتد.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه اعلام کرد: عددی که اعلام شد همه آن مربوط به استان تهران بود و کارمندان در دو حوزه دادگستری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده اند.

وی تاکید نمود: در برخورد با عناصر متخلف مربوط به درون دستگاه قضا، سیاست ابلاغی از ناحیه قوه قضاییه برخورد سریع، قاطع، بدون ملاحظه و اغماض است و به همین جهت شاید همین افراد اگر با اتهامات مشابه در دستگاه های دیگر بودند با قرار تامین کفالت و وثیقه آزاد می شدند، اما به لحاظ اهمیت موضوع همه این افراد بازداشت شدند و چون پرونده دارای زندانی و بازداشتی است تاکید شده که رسیدگی به این پرونده ها در اسرع وقت انجام گردد و در مجازات آن ها هیچ گونه اغماضی صورت نگیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1283

به "جزییات بازداشت 28 کارمند قوه قضاییه و 19 وکیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات بازداشت 28 کارمند قوه قضاییه و 19 وکیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید