100 درصد مدارس استان شاخص های بازگشایی را کسب نموده اند

به گزارش تاورنا، تهران (پانا) - استاندار تهران جزئیات اجرای سامانه هوشمند امید با موضوع اعمال بعضی محدودیت ها برای افراد واکسن نزده را تشریح کرد و از افزایش رقم بودجه سال آینده برای موضوع آلودگی هوا اطلاع داد.

100 درصد مدارس استان شاخص های بازگشایی را کسب نموده اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن تشریح آخرین شرایط کرونا در استان گفت: خوشبختانه همانند هفته های گذشته آمار ابتلا، بستری و فوت ناشی از کرونا در استان تهران رو به کاهش است، به شکلی که در حال حاضر آمار فوتی ها در استان تهران به کمتر از 20 نفر رسیده، که یکی از علل تحقق این مهم سطح وسیع واکسیناسیون در تهران بوده است.

وی ادامه داد: مقدار واکسیناسیون در استان تهران حدود 90 درصد است و خوشبختانه تزریق واکسن در این استان مورد استقبال گسترده مردم قرار گرفته است؛ در سطح کشور نیز میانه تزریق واکسن تقریبا دو برابر میانه واکسیناسیون در جهان می باشد.

استاندار تهران مطرح نمود: دستورالعمل تازه وزارت بهداشت در مورد تزریق دز سوم به این شکل است که افراد بالای 40 سال که بیش از سه ماه از تزریق دز دوم آنها سپری شده باید برای تزریق دز سوم به مراکز مراجعه نمایند و مراکز نیز برای تزریق دز یادآور در حالت آماده باش قرار گرفتند.

منصوری سپس گفت: در مورد کنترل ابتلا به کرونا ویروس در مدارس با توجه به اینکه 100 درصد مدارس استان شاخص های بازگشایی را کسب نموده اند اما تنها 30 درصد میانه دانش آموزان حضوری در مدارس هستند.

وی با اشاره به سامانه هوشمند مدیریت کرونا اعلام کرد: سامانه هوشمند امید، رصد، پیگیری و اعمال محدودیت ها را انجام می دهد که مقرر است از امروز اجرایی گردد تا اعمال بعضی محدودیت ها برای بعضی برای افرادی که واکسن تزریق ننموده اند اعمال گردد و یک هفته تا 10 روز آینده این سامانه به صورت کامل در استان تهران عملیاتی خواهد شد.

استاندار تهران گفت: سامانه امید مبتنی بر فضای مجازی است و کسانی که واکسن تزریق ننموده اند در فرآیند آن از بعضی خدمات همانند دریافت بلیت هواپیما محروم خواهند شد؛ بعلاوه در این سامانه برای دستگاه های مختلف جهت ضمانت اجرایی طرح موضوعاتی همانند تذکر، جریمه و غیره در نظر گرفته شده است.

منصوری ادامه داد: در حال حاضر در حوزه صنعت، معدن و تجارت و فرودگاه ها، صدور بلیت ها براساس سامانه است و در مرحله بعد خدمات شهرداری ها و احتمالا بانک ها برای افرادی که واکسن نزده اند محدود خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح در ابتدا در سه استان کشور به صورت پایلوت اجرایی شد و اجرای آن نیز مبتنی بر کد ملی اشخاص است؛ گفت: در مورد کارمندان دستورالعمل ابلاغی کاملا شفاف است، ضمن اینکه تقاضا بر این بوده که همه کارمندان واکسن را تزریق نمایند اما کسانی که این کار را ننموده اند باید هر دو هفته یک بار تست منفی PCR خود را ارائه دهند.

بعلاوه استاندار تهران گفت: تاکید شده تا در بودجه سال آینده برای موضوع آلودگی هوا رقم قابل توجهی اختصاص پیدا کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ محسن منصوری در مورد آلودگی هوای تهران گفت: مسئله آلودگی هوا مسئله تکراری و تاریخی تهران شده و در آخرین جلسه مرتبط با این موضوع در روز شنبه با حضور شش وزیر و مسئولین مرتبط با حضور معاون اول رئیس جمهور تصمیماتی اتخاذ شد.

وی اضافه کرد: در این حوزه بعضی اقدامات کوتاه مدت همانند جلسات کمیته اضطرار است که تصمیمات این کمیته تنها تصمیمات مسکنی است و بخشی از این تصمیمات قابل اجراست و بخشی دیگر قابلیت اجرا ندارد و همه آنها نیز بر اساس شاخص آلایندگی هوا اتخاذ می گردد.

استاندار تهران تاکید نمود: در جلسه روز شنبه با موضوع وزیر کشور مقرر شد وزارتخانه های نیرو و صمت، استانداری و شهرداری تهران ظرف مدت 10 روز برنامه ای عملیاتی و اجرایی را مبتنی بر قانون هوای پاک به معاون اول رئیس جمهور ارائه کند.

منصوری ادامه داد: تاکید شده که در بودجه سال آینده برای موضوع آلودگی هوا رقم قابل توجهی اختصاص پیدا کند، البته بخشی از کار تامین بودجه است و بخشی دیگر موضوعات مدیریتی است و این اقدامات برای کوتاه مدت نخواهد بود و باید با اتخاذ تصمیمات مناسب این کار را به پیش ببریم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1918

به "100 درصد مدارس استان شاخص های بازگشایی را کسب نموده اند" امتیاز دهید

1 کاربر به "100 درصد مدارس استان شاخص های بازگشایی را کسب نموده اند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 درصد مدارس استان شاخص های بازگشایی را کسب نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید