شرکت دوباره در آزمون کتبی برای 110 رشته گرایش دکتری دانشگاه تهران ، سهم مصاحبه و سوابق

دانشگاه تهران بر اساس شیوه نامه اجرایی پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال تحصیلی 99-98، برای پذیرفته شدگان اولیه در 110 رشته گرایش دکتری این دانشگاه آزمون کتبی برگزار می نماید.

شرکت دوباره در آزمون کتبی برای 110 رشته گرایش دکتری دانشگاه تهران ، سهم مصاحبه و سوابق

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه تهران که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به این دانشگاه معرفی شده اند، خرداد ماه 98 در مرحله مصاحبه علمی و سنجش عملی و همچنین ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری که در مجموع سقف 50 امتیاز برای آنها در نظر گرفته شده است شرکت خواهند کرد.

تا 30 امتیاز از این 50 امتیاز به مصاحبه علمی و سنجش علمی اختصاص پیدا نموده و تا 20 امتیاز دیگر مربوط به ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری است.

در بخش مصاحبه علمی و سنجش علمی، مواردی نظیر مصاحبه علمی و احتساب امتیاز نمرات دروس تخصصی مرتبط در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین نمره حاصل از شرکت در آزمون کتبی و عملی اختصاصی دانشگاه تهران مدنظر قرار می گیرد.

این آزمون کتبی برای 110 رشته گرایش دکتری مربوط به دانشکده های روانشناسی و علوم تربیتی، زبان ها و ادبیات خارجی، هنرهای زیبا، علوم اجتماعی، کشاورزی و منابع طبیعی، مطالعات دنیا، کارآفرینی، موسسه ژئوفیزیک، علوم پایه، حقوق و علوم سیاسی، الهیات و معارف اسلامی، جغرافیا، تربیت بدنی و علوم ورزشی، ادبیات و علوم انسانی، محیط زیست و مدیریت است و داوطلبان سایر رشته گرایش ها از شرکت در این آزمون معاف هستند. این رشته گرایش ها در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه تهران معرفی شده اند.

بر اساس شیوه نامه اجرایی پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال تحصیلی 99-98 دانشگاه تهران، در بخش مصاحبه عمومی و سنجش علمی، ارزیابی عمومی داوطلبان بر اساس انگیزه های فردی، تسلط در تجزیه و تحلیل مسائل علمی و پاسخگویی به سوالات، وسعت نظر، نوآوری و کارآفرینی، شخصیت و متانت، نحوه تعامل، نگرش و اطلاعات فناورانه با رشته تحصیلی و توانایی فن بیان و انتقال مطالب، موضوع پژوهشی مورد علاقه برای رساله دکتری، موضوع و کیفیت سرانجام نامه کارشناسی ارشد و ... صورت می گیرد.

بر طبق این شیوه نامه، در حوزه ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری نیز معدل کل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد بر اساس کیفیت دانشگاه محل تحصیل، تسلط به زبان انگلیسی، مقالات داخلی و خارجی، تالیف و ترجمه کتاب، اختراع، تشویق نامه های علمی در سطح ملی و بین المللی و ... دارای امتیاز هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه تهران، تاریخ تقریبی ارزیابی مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی(Ph.D)، در خرداد ماه امسال است که تاریخ دقیق به وسیله این پایگاه اعلام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 19 تیر 1398 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 184

به "شرکت دوباره در آزمون کتبی برای 110 رشته گرایش دکتری دانشگاه تهران ، سهم مصاحبه و سوابق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت دوباره در آزمون کتبی برای 110 رشته گرایش دکتری دانشگاه تهران ، سهم مصاحبه و سوابق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید