قیمت واکسن کرونا برای خودروسازها هر دز 200 هزار تومان

به گزارش تاورنا، قرار است واکسیناسیون پولی کارکنان و کارگران شرکت های خودروسازی و قطعه سازی انجام شود. قیمت واکسن کرونا برای خودروسازها 200 هزار تومان است.

قیمت واکسن کرونا برای خودروسازها هر دز 200 هزار تومان

خبرنگاران - در حالی طرح چندی پیش اتاق بازرگانی تهران برای واردات 6 میلیون دوز واکسن و واکسیناسیون کارگران واحدهای تولیدی، با کارشکنی های اجرا شده از سوی نهادهای دولتی، ناکام ماند که محمدرضا نجفی منش،از جزئیات تفاهم نامه گروه خودروسازی سایپا و وزارت بهداشت برای اجرای واکسیناسیون پولی کارکنان و کارگران شرکت های خودروسازی و قطعه سازی خبر داد و گفت: برابر توافق گروه خودروسازی سایپا و وزارت بهداشت و درمان قرار است 200 هزار دوز واکسن که احتمالاً از نوع برکت است به قیمت هر دز 200 هزار تومان به خودروسازان برای واکسیناسیون کارکنان و کارگران مجموعه شرکت های خودروسازی تحویل داده شود.

رئیس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق تهران افزود: خبر این تفاهم در حالی منتشر می شود که پیشتر نهادهای دولتی در برابر طرح اتاق بازرگانی تهران برای واردات واکسن و اجرای واکسیناسیون خطوط تولید با هزینه کارفرمایان و صاحبان کسب وکارها به بهانه پولی شدن واکسیناسیون مخالفت کردند و اکنون خود مجری این طرح شده اند.

قیمت واکسن کرونا برای خودروسازها

بخش تولید حتی در اوج اپیدمی هم امکان تعطیلی نداشته

نجفی منش بیان داشت: در فروردین سال جاری و در جریان نخستین نشست هیات کنندگان در سال 1400، رئیس اتاق تهران از تکاپوی بخش خصوصی برای واردات 6 میلیون دوز واکسن خبر داد. مسعود خوانساری در این باره توضیح داد که شرکت های خصوصی پیروز به امضای قرارداد خرید 6 میلیون دوز واکسن شدند و واردات این واکسن ها بعد از پشت سر گذاشتن مراحل اداری، عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه بخش تولید به دلیل ارتباط مستقیم با معیشت مردم، حتی در اوج اپیدمی هم امکان تعطیلی نداشته است، گفت که هدف از واردات واکسن از طریق بخش خصوصی، واکسیناسیون کارگران در بخش تولید و جلوگیری از بروز اختلال در خطوط تولید است. خوانساری این را هم گفت که شرکت های واردکننده واکسن هیچ سود و منفعتی از واردات واکسن نخواهند داشت و این واکسن ها به قیمت تمام شده خرید عرضه خواهد شد. ضمن این که هزینه آن را کارفرمایان و صاحبان کارخانه ها تقبل می کنند و برای کارگران و پرسنل واحدهای تولیدی این واکسن رایگان خواهد بود و برابر ضوابط وزارت بهداشت تزریق صورت خواهد گرفت.

نجفی منش بیان داشت: این خبر با وجود آنکه در میان بنگاه های تولیدی بارقه ای از امید ایجاد کرده بود، با هجمه ای از انتقاد از سوی دولتی ها روبرو شد. سخنگوی سازمان غذا و دارو در اظهارنظرهای مختلف در فضای مجازی گفت که در وزارت بهداشت چیزی به نام واکسن کرونای پولی نداریم.. در نهایت با کارشکنی های اجرا شده از سوی نهادهای دولتی، واردات واکسن از سوی بخش خصوصی تا به امروز توفیقات مورد نظر را کسب نکرده است. اما حالا خبر رسیده است که خودروسازها و قطعه سازان قرار است، واکسن مورد نیاز برای کارکنان خطوط تولید خود را به قیمت هر دز 200 هزار تومان خریداری کنند.

قیمت واکسن کرونا برای خودروسازها

واکسن های تزریقی در این بخش احتمالاً از نوع واکسن برکت است

محمدرضا نجفی منش، رئیس کمیسیون بهبود محیط کسب وکار و رفع موانع تولید اتاق تهران و رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور با اعلام این خبر بیان داشت: پیرو تفاهم نامه همکاری میان شرکت سایپا با وزارت بهداشت برای واکسیناسیون فوری کارکنان شرکت های قطعه سازی و خودروسازی کشور، قرار است 200 هزار دز واکسن به این بخش تخصیص داده شود.

وی گفت: واکسن های تزریقی در این بخش احتمالاً از نوع واکسن برکت بوده و کارفرمایان قرار است هر دز واکسن برکت را به قیمت 200 هزار تومان از وزارت بهداشت خریداری کنند تا به طور رایگان به کارکنان آنها تزریق شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اتاق بازرگانی تهران، به گفته نجفی منش، قرار است تا 24 مردادماه لیست های ارسالی از سوی انجمن ها و شرکت ها به وزارت بهداشت ارائه شود.

این در حالی است که در طرح اتاق بازرگانی تهران هم مقرر بود، صاحبان مشاغل، کارخانه ها و مدیران هزینه های برای واکسیناسیون به کارگران تحمیل نکنند و هزینه آن از طریق خود کارفرمایان پرداخت شود. اما بوروکراسی کند و سنگین وزارت بهداشت و سازمان های تابعه با مانع تراشی اجرای این طرح را متوقف کردند اما اکنون خود طرح مشابهی را کلید زده و واکسیناسیون پولی را در دستورکار قرار داده اند.

منبع: بیت ران
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1772

به "قیمت واکسن کرونا برای خودروسازها هر دز 200 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت واکسن کرونا برای خودروسازها هر دز 200 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید