متحد برای صعود به جام جهانی

به گزارش تاورنا، تیم ملی ایران از سوم فروردین ماه سال آینده بعد از مدت ها دوباره استارت می زند تا برای بازی های برگشت دور اول مقدماتی جام جهانی آماده شود. تیم ملی دور رفت مقدماتی جام جهانی را با دو برد و دو شکست پایان برد.

متحد برای صعود به جام جهانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران ، شیرینی 2پیروزی مقابل کامبوج و هنگ کنگ خیلی زود با 2شکست پیاپی مقابل بحرین و عراق از دست رفت.بعد از برکناری ویلموتس، هدایت تیم ملی به اسکوچیچ رسید تا او شانس خود را برای یک ماموریت سخت امتحان کند.

برنامه بازی ها

قرار بود ایران فروردین ماه 1400 استارت خود را برای دور برگشت بزند ولی با توجه به شیوع بیماری کرونا برنامه ها تغییر پیدا کرد. طبق آخرین برنامه ای که فیفا اعلام کرده تیم ملی ایران در روزهای 13، 17، 21 و 25 خردادماه باید به ترتیب به مصاف تیم های هنگ کنگ، بحرین، کامبوج و عراق برود.

میزبان کیست؟

میزبان رقابت های متمرکز تیم ملی در این گروه هنوز مشخص نشده است. فدراسیون فوتبال درخواست میزبانی داده و قاعدتا روی کاغذ باید این میزبانی به کشورمان برسد چراکه ایران با عراق و بحرین خارج از خانه بازی کرده است. جنگ برای صعود بین این سه تیم است و اگر کنفدراسیون بخواهد میزبانی را به یکی دیگر از این کشورها بدهد، قطعا شرایط برای صعود ایران سخت تر خواهد شد. یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال در گفت و گو با جام جم فاش کرد تصمیم اولیه میزبانی بحرین بوده است. در این صورت اگر بازی ها حداقل در کشور بی طرفی برگزار شود باز هم به نفع تیم ملی ایران خواهد بود.

زمان شروع

تیم ملی از چه روزی استارت می زند؟ طبق برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگ، مسابقات لیگ تا روز پنجشنبه 28 اسفندماه ادامه پیدا می کند. بعد از بازی پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان که هفته هجدهم رقابت ها به سرانجام می رسد چند روزی بازیکنان ملی پوش استراحت دارند. اسکوچیچ به فدراسیون اعلام کرده اردوی تیم ملی از روز سوم فروردین ماه سال 1400 شروع می شود. بدین ترتیب ملی پوشان به صورت رسمی کار خود را از آن روز شروع می کنند. البته احتمالا ملی پوشانی که در تهران هستند کار خود را زودتر در کمپ تیم ملی شروع می کنند. تیم ملی تا روز دهم فروردین به تمرینات خود ادامه می دهد و پس از آن بازی محبت آمیز خود را در این روز مقابل سوریه برگزار خواهد کرد.

حرف های رئیس جدید

تیم ملی موقعیت حساسی دارد. به همین دلیل عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال هم اعلام کرده در شروع کار اولویت اولش تیم ملی خواهد بود. او قصد دارد در نزدیک ترین زمان ممکن پاداش بازیکنان را پرداخت کند و بتواند شرایط را طوری مهیا کند که تیم با آمادگی کامل پا به دور برگشت مسابقات بگذارد. عزیزی خادم قطعا به اردوی تیم ملی هم می رود تا با ملی پوشان دیدار و گفت و گو داشته باشد. او به تازگی جلسه ای چند ساعته با اسکوچیچ داشته که در این جلسه مربی کروات گزارش کاملی از فعالیت کادر فنی در چند ماه گذشته ارائه داده و تاکید کرده است برای موفقیت نیاز به همدلی کامل دارند. عزیزی خادم در این باره به روزنامه جام جم می گوید: قطعا برای موفقیت تیم ملی مان همه باید کنار هم باشیم. اینجا بحث ملی پیش است. رنگ ها در تیم ملی معنای خاصی ندارد و باید همه یکدل و متحد باشیم تا تیم ملی به موفقیت برسد. تیم ملی اهمیت و جایگاه ویژه ای برای مردم ایران دارد. در صورت موفقیت آن 80 میلیون ایرانی شاد می شوند. از رسانه ها هم درخواست دارم تا این اتحاد و یکدلی را ایجاد کنند و کنار تیم ملی باشند.

چرا مردم را شاد نکنیم؟

بازیکنان تیم ملی هم عزم خود را جزم کرده اند تا دل مردم را شاد کنند. مرتضی پورعلی گنجی، سعید عزت اللهی، سردار آزمون و.... از جمله بازیکنانی بودند که در آخرین اظهارات خود از اهمیت بازی های ملی حرف زدند. سامان قدوس هافبک محبوب تیم ملی هم در این باره گفت: هر چیز دیگری به جز صعود به جام جهانی شکست است. اگر به جام جهانی نرویم یک شکست بزرگ است. سردار آزمون در تکمیل حرف های سامان توضیح داد: دوست دارم به جام جهانی برویم و مردم خرسند شوند. چرا کاری نکنیم که مردم شاد باشند؟ این تیم ملی برای مردم است و ما همگی برای آنها بازی می کنیم. ضمن این که اگر به جام جهانی برویم و بازیکنان آنجا هم خوب کار کنند، شاید سرنوشت دیگری برای شان رقم بخورد. بخدا در این شرایط، خرسندی مردم برای من خیلی مهم است. وقتی می توانیم با تیم ملی نتیجه ای بگیریم که حتی برای چند ثانیه و چند دقیقه، میلیون ها نفر خرسند شوند، چرا نباید این کار را انجام بدهیم؟ مرتضی پورعلی گنجی هم گفت: درک می کنیم در شرایط امروز کشورمان، صعود به جام جهانی چقدر برای مردم و زندگی شان اهمیت دارد. ما هم با علم به این موضوع با همه وجود برای تیم ملی بازی خواهیم کرد.

سعید اکبری - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1522

به "متحد برای صعود به جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متحد برای صعود به جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید