متهم به قتل در دادگاه: از باجناقم کینـه به دل داشتم

به گزارش تاورنا، مردی که به اتهام قتل باجناقش با همدستی خواهرزنش بازداشت و محاکمه شده بود، پس از جلب رضایت اولیای دم به لحاظ جنبه عمومی جرم در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

متهم به قتل در دادگاه: از باجناقم کینـه به دل داشتم

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران، رسیدگی به این پرونده از سال 91 با گزارش قتل مردی به نام رضا در خانه اش شروع شد. پس از آن مأموران بلافاصله به محل جنایت رفتند و با جسد خونین مرد 57 ساله در حالی روبه رو شدند که با شلیک گلوله به سرش کشته شده بود.

میترا همسر مقتول به مأموران گفت: من به همراه دختر و پسرم به خانه خواهر شوهرم رفته بودیم و رضا در خانه تنها بود. وقتی به خانه برگشتیم با جسد غرق در خون همسرم روبرو شدیم. رضا تاجر آهن بود و تا آنجایی که من می دانم با هیچکس خصومت نداشت.

در حالی که 6 سال از این ماجرا گذشته و تحقیقات پلیس به نتیجه مطلوبی نرسیده بود، مأموران متوجه رابطه پنهانی میترا با یک مرد جوان به نام کوروش شدند که ردیابی و بازداشت آن مرد پرده از راز جنایت خانوادگی برداشت.

کوروش پس از دستگیری و در بازپرسی گفت: من نقشی در قتل مرد تاجر نداشتم، اما می دانم چه کسی او را به قتل رسانده است. من با سهراب باجناق مقتول دوست بودم او به من گفت که رضا را به خاطر اینکه به دخترش سوء نیت داشته کشته است.

با توجه به اظهارات کوروش، مأموران سهراب را بازداشت کردند و وی در بازپرسی به قتل باجناقش اعتراف کرد و گفت: فکر می کردم رضا به دخترم نظر دارد وقتی به خواهرزنم گفتم او هم تأیید کرد و گفت شوهرش مشکل اخلاقی دارد. من هم تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم. روز حادثه وقتی خواهرزنم در ورودی خانه را باز گذاشت من وارد خانه شدم و باجناقم را کشتم و بعد هم فرار کردم. بعد از این اعتراف بود که فرزندان مقتول به عنوان، ولی دم در دادگاه حاضر شدند و از قاتل پدرشان اعلام گذشت کردند، اما مدتی بعد خواهر مقتول به دادگاه رفت و گفت برادر من اصلاً بچه دار نمی شد و این دو نفر فرزند واقعی برادرم نیستند. هرچند نبش قبر انجام و دی ان ای مقتول گرفته شد، اما دو فرزند مقتول حاضر به انجام آزمایش دی ان ای نشدند و گفتند حاضر نیستند به خاطر ادعا های عمه شان مورد آزمایش قرار بگیرند.

در ادامه پرونده به دادگاه فرستاده شد. قضات دادگاه یکبار دیگر درخواست حل این مسأله را کردند، اما چون اولیای دم حاضر به این کار نشدند و اجباری هم برای آن ها قائل نشدند پرونده بار دیگر با همان شرایط قبل به دادگاه بازگردانده شد.

اظهارات متهمان در دادگاه

در دادگاه پس از اعلام گذشت از سوی اولیای دم متهم ردیف اول به صندلی رفت و با تکرار اظهاراتش در مرحله بازپرسی گفت: به خاطر مشکل اخلاقی باجناقم از او کینه داشتم و او را لایق مرگ می دانستم.

سپس میترا به عنوان متهم ردیف دوم گفت: شوهرم مرد بداخلاقی بود و مسائل اخلاقی هم داشت به همین دلیل با شوهرخواهرم همکاری کردم. او درباره اظهارات خواهرشوهرش که گفته بود، فرزندان مقتول فرزندخوانده اش هستند نیز اظهار کرد: شوهرم بچه دار نمی شد و همسر اولش را به همین خاطر طلاق داده بود، اما بعد از ازدواج ما پیش پزشکان مختلفی رفتیم و بالاخره مشکل را حل کردیم. من مدارک لازم را هم به دادسرا ارائه داده ام.

پس از اظهارات متهمان قضات شعبه 10 برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1525

به "متهم به قتل در دادگاه: از باجناقم کینـه به دل داشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متهم به قتل در دادگاه: از باجناقم کینـه به دل داشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید