کمیسیون مشترک ایران و اندونزی برگزار می گردد

به گزارش تاورنا، به گزارش خبرنگاران، سفیر اندونزی در ایران در راستای برنامه ریزی برای برگزاری سیزدهمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور در تهران با سرپرست اداره کل امور بین الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار و تبادل نظر کرد.

کمیسیون مشترک ایران و اندونزی برگزار می گردد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

در این دیدار حسین ملک سرپرست اداره کل امور بین الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات با اشاره به روابط خوب بین دو کشور در همه سطوح گفت: صندلی دو کشور در دو حوزه خلیج فارس و پیمان منطقه ای آ سه آن مکمل خوبی برای ارتقا سطح همکاری ها است.

وی با تاکید بر ضرورت تجارت مستقیم بین دو کشور اظهار کرد: اسناد لازم برای گسترش همکاری ها به ویژه در رابطه با تعرفه ترجیحی، روابط بانکی، گمرک، نانو تکنولوژی و ... برای امضا در نشست کمیسیون مشترک آماده گردد.

سرپرست اداره کل امور بین الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات اضافه نمود: با توجه به مذاکرات انجام شده برای سرمایه گذاری در اندونزی، ایران برای جذب سرمایه گذاری خارجی و برطرف مسائل شرکتهای ایرانی فعال در اندونزی اعلام آمادگی می نماید.

اکتاوینو علیمودین سفیر اندونزی نیز با اشاره به دیدار سال گذشته خود با آذری جهرمی ، گسترش سطح روابط و همکاری های تجاری را بسیار چشمگیر توصیف کرد.

وی ابراز امیدواری کرد پیش از نشست کمیسیون مشترک، نشست های کارشناسی در حوزه های تجاری، بانکی، نفت و غیره برگزار گردد.

سفیر اندونزی با اشاره به افزایش دو برابری حجم مبادلات تجاری دو کشور گفت: سطح مبادلات نسبت به دو سال گذشته افزایش یافته است ولی هنوز با هدف گذاری یک میلیارد دلار روسای جمهوری دو کشور تا حدودی فاصله دارد.

در ادامه این دیدار، طرفین به آنالیز مسایل مالی دو کشور پرداختند و مقرر شد برای زمان مناسب نشست کمیسیون مشترک رایزنی های لازم به عمل آید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 321

به "کمیسیون مشترک ایران و اندونزی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون مشترک ایران و اندونزی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید