25 درصد مدارس کشور ناایمن هستند، افتتاح 8000 کلاس درس جدید در مهر ماه سال جاری

به گزارش تاورنا، وزیر آموزش و پرورش گفت:حدود 25 درصد مدارس کشور ناایمن و نیازمند تخریب و بازسازی مجدد هستند.

25 درصد مدارس کشور ناایمن هستند، افتتاح 8000 کلاس درس جدید در مهر ماه سال جاری

به گزارش تاورنا سیدمحمد بطحایی در سفر به شهرستان گرمسار اظهار کرد: در امسال بیش از 14 میلیون و 700 هزار دانش آموز در قالب 160 هزار مدرسه و 600 هزار کلاس درس تحصیل را شروع خواهند کرد.

وی با اشاره به اهمیت مدرسه و نقش آن در سرنوشت دانش آموزان اظهار کرد : دانش آموزان به مدرسه برای یادگیری مفاهیمی می آیند که این مفاهیم زندگی جهان و آخرت را راحت تر خواهد نمود. در حقیقت هدف اصلی مدرسه این است که بچهها در جهان و آخرت زندگی راحتی داشته باشند.

بطحایی با بیان اینکه دانش آموزان باید مهارت شادمانی کردن در کنار دوستان و خانواده را تمرین نمایند، توضیح داد: آموزش حل مشکل ، همدردی کردن، کمک رساندن به دیگران و ... از جمله اهداف آموزش در مدرسه است که باید مورد توجه معلمان و مدیران قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش به نقش مهم و محوری معلمان در تعلیم و تربیت دانش آموزان اشاره نمود و گفت: ساختمان مدرسه، فضای فیزیکی، تجهیزات و امکانات و ..اگرچه اهمیت زیادی دارند و بسیار حائز اهمیت هستند اما تاثیری که معلم در تعلیم و تربیت دارد، بسیار مهم است .

بطحایی با بیان اینکه معلمان بیش از هر عامل دیگری روی دانش اموزان موثر هستند، اظهار داشت: تکریم معلمان و توجه به این قشر همواره از اولویت ها در وزارتخانه است.

وزیر آموزش و پرورش به کارکردهای مدرسه و فضاهای آموزشی اشاره نمود و گفت: اگر مدرسه با تمام مولفه ها نتواند کار خود را به درستی انجام دهد بی شک این روند، نقصان و مشکلاتی در فرد و به تبع آن در جامعه ایجاد خواهد نمود.

بطحایی از افتتاح 8000 کلاس درس جدید در مهر ماه امسال در کشور اطلاع داد و اظهارکرد: بالغ بر 2000 کلاس درس دیگر هم تا سرانجام سال افتتاح می شوند.50درصد این مدارس توسط خیرین ساخته گردیده است و در اختیار جامعه آموزشی قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 39

به "25 درصد مدارس کشور ناایمن هستند، افتتاح 8000 کلاس درس جدید در مهر ماه سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 درصد مدارس کشور ناایمن هستند، افتتاح 8000 کلاس درس جدید در مهر ماه سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید