پسران در انتخاب همسر به چه نکاتی توجه می نمایند؟

به گزارش تاورنا، یک روانشناس درباره انگیزه های پسران برای انتخاب همسر توضیحاتی داد.

پسران در انتخاب همسر به چه نکاتی توجه می نمایند؟

به گزارش گروه رسانه های تاورنا، زهرا زین الدینی روانشناس و مشاور در گفت وگو با تاورنا، درباره نکاتی که پسران در انتخاب همسر به آن ها توجه می نمایند، اظهار کرد: ازدواج یک اتفاق بسیار مهم در زندگی هر فرد است و اگر بتوانیم فردی را انتخاب کنیم که در تمام راستا زندگی همراه ما باشد، به تفاوت ها و نظرات ما احترام بگذارد تأثیر شگرفی در زندگی ما خواهد داشت .

این روانشناس بیان نمود: اکثر آقایان برای انتخاب همسر در ابتدا جذب زنانی می شوند که زیبا و باهوش هستند، به احتمال زیاد یکی از دلایل اهمیت انتخاب زن باهوش این است که وی می تواند در رابطه با وضعیت اقتصادی خانواده یاری کند، به خصوص در جامعه امروزی که مسائل اقتصادی اهمیت بیشتری پیدا نموده است .

وی ادامه داد: از دیگر ویژگی هایی که برای آقایان اهمیت دارد می توان به نجابت دختر و میزان اعتمادی که می توانند به آن فرد داشته باشند و میزان صداقت و مهربانی وی اشاره نمود .

زین الدینی با اشاره به اینکه نمی توان با اطمینان گفت تمام آقایان به یک شکل فکر می نمایند، اضافه نمود: با توجه به تحقیقات می توان گفت زیبایی، باهوش، پیروز، مهربان، صادق بودن، داشتن یک خانواده با اصالت و تربیت خوب، همراهی کردن همسر در جنبه های مختلف زندگی، مودب بودن، اهمیت دادن به خانواده و ارزش های خانوادگی، احترام گذاشتن به همسر، تحسین کردن پیروزیت های همسر، حس شوخ طبعی، قوی بودن وی در برابر ناملایمات زندگی و وجود عشق و علاقه از ویژگی های مهمی است که مردان برای انتخاب همسر به آن ها توجه می نمایند .

این روانشناس گفت: در فرهنگ کشور ما نظر خانواده برای آقایان بسیار مهم است، حتی اگر کاملا مستقل شده باشند، چون در صورت رضایت اعضای خانواده به خصوص مادر، مردان احساس اطمینان بیشتری خواهند داشت و تحقیقات نشان داده است که رضایت خانواده با پیروزیت ازدواج و رضایت از زندگی زناشویی ارتباط مستقیمی دارد .

وی با بیان اینکه یکی از مسائلی مطرح در انتخاب همسر، میزان بلوغ فکری فرد است، ادامه داد: بلوغ فکری در انتخاب فرد تأثیر زیادی خواهد داشت، چراکه اگر فرد به بلوغ مناسب نرسیده باشد بیشتر براساس احساسات تصمیم خواهد گرفت و احتمال شکست فرد افزایش پیدا خواهد نمود .

این روانشناس بیان نمود: بهتر است مردان علاوه بر ویژگی های مطرح شده، سعی نمایند فردی را انتخاب نمایند که از نظر اجتماعی، روانی و سایر جنبه ها به بلوغ و پختگی کافی رسیده باشد، زیرا در غیر این صورت تعارض ها افزایش پیدا می نماید .

زین الدینی اظهار داشت: افرادی که به بلوغ روانی کافی نرسیده باشند، هیجاناتشان را نمی توانند مدیریت نمایند و ممکن است از فرد مقابلشان انتظارات غیر واقع بینانه داشته باشند .

،

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 506

به "پسران در انتخاب همسر به چه نکاتی توجه می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسران در انتخاب همسر به چه نکاتی توجه می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید