طراحی گرافیکی و چاپ

تجدید چاپ کتاب اشعار ابوالفضل سپهر

کتاب اتل متل یه شاعر شامل گزیده اشعار ابوالفضل سپهر اثر حسین قرایی توسط نشر 27 بعثت منتشر و راهی بازار نشر شد.

6 دی 1399

امکان فروش دارایی های دولت به صورت فوری وجود ندارد

کارشناس بازار کار گفت: شاخص بورس در حال حاضر زیر 1 میلیون و 400 هزار است بنابراین انگیزه ای وجود ندارد که افراد جدید وارد بورس شوند که سهام یا دارایی های دولت را به وسیله بورس خریداری نمایند.

29 آذر 1399

خاطره ای از تورم میلیونی در زیمبابوه!

دکتر امیربهرام عرب احمدی*؛ در سال های اقامت من در کشور زیمبابوه به عنوان رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران (2006-2003) شرایط مالی زیمبابوه دستخوش نابسامانی شدیدی شد و با افزایش سرسام آور نرخ تورم در کشور که فرایند صعودی آن از سال 1999 به تدریج شروع و از سال 2001 شدت...

12 آذر 1399

ایرتگز اپل احتمالا به زودی در دو اندازه رونمایی خواهد شد

اطلاعات منتشر شده نشان می دهند که به احتمال زیاد ایرتگز (AirTags) اپل به زودی و در دو اندازه متفاوت عرضه خواهد شد. این اطلاعات جدید توسط یکی از افشاکنندگان قابل اعتماد در توییتر منتشر شده اند.

5 آذر 1399

نخستین چاپ سنگی لیلی و مجنون در کتابخانه ملی

نخستین کتاب چاپ سنگی مصور در ایران مربوط به داستان لیلی و مجنون با قدمت بیش از 183 سال در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نگهداری می گردد.

19 آبان 1399

علی کریمی برای امضای قرارداد به دوحه می رود

این نشریه نوشت با وجود بسته شدن پنجره جابجایی، اس.سی قطر هنوز 2 جای خالی دارد. به این ترتیب باشگاه می تواند 2 بازیکن آزاد و بدون قرارداد را برای این منظور به خدمت گیرد.

12 آبان 1399

روسیه قصد خرید واکسن کرونا از خارج را ندارد

به گفته منابع دیپلماتیک در ژنو، روسیه برای مبارزه با ویروس کرونا، نیازی به خرید محصولات خارجی در چارچوب قوانین سازمان بهداشت جهانی نداشته و واکسیناسیون شهروندان روس با استفاده از داروهای داخلی انجام خواهد شد.

6 آبان 1399

سرآغازهای علوم انسانیِ مدرن در ایران

به گزارش خبرنگاران کتاب مساله علم و علم انسانی در دارالفنون عصر ناصری به تلاش ابراهیم توفیق، مهدی یوسفی و آرش حیدری منتشر شده است.

8 مرداد 1399

می خواستم با ترجمه کتاب های کلاسیک مردم را با تحلیل های بی طرفانه آشنا کنم

به گزارش خبرنگاران محسن ثلاثی مترجم آثار جامعه شناسی و انسان شناسی و استاد بازنشسته گروه انسان شناسی دانشگاه تهران است. او برای ترجمه کتاب فراسوی چپ و راست اثر آنتونی گیدنز برنده جایزه کتاب سال شد. این استاد بازنشسته دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران،...

22 خرداد 1399

خبرنگاران در گذر فرهنگی؛ هفته ای که گذشت

تهران- خبرنگاران- حوزه فرهنگ و هنر کشور در هفته گذشته تحت تاثیر ویروس نامیمون کرونا در سکوت کامل گذشت، تا جایی که نگرانی از شیوع این ویروس تمامی سالن های سینما، نمایش و کنسرت های موسیقی را به تعطیلی کشاند.

25 فروردین 1399

چگونه یک کارت ویزیت حرفه ای طراحی کنیم؟

کارت ویزیت به یکی از مهترین ابزار و مؤلفه های جلسات تجاری و قرارهای کاری تبدیل شده است. در صورتی که در طراحی ظاهری، محتوا و شیوه چاپ و همچنین آداب استفاده از کارت ویزیت دقت به خرج دهید و الگوهای بین المللی را رعایت کنید، در این بخش مهم از تجارت خود پیروز...

29 بهمن 1398

انعقاد 350تفاهم نامه به ارزش 12هزار میلیارد بین شهرداری و فناوران

به گزارش خبرنگاران به نقل از دبیرخانه شورایعالی عتف، مهدی پاکزاد، رئیس دبیرخانه تستا در مورد برگزاری دومین نمایشگاه تقاضای ساخت و فراوری ایرانی در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش دایر شد گفت: برای این نمایشگاه کارگروه تستا را تشکیل دادیم و پیگیر تفاهم نامه...

28 بهمن 1398

گوگل به سابقه بیماری کاربران دسترسی دارد؟!

در بریتانیا یک پروژه هوش مصنوعی گوگل به نام دیپ مایند در زیر پا گذاشتن قوانین مقصر شناخته شد، چون به درستی به بیماران توضیح نداد داده های آن ها چطور در توسعه یک ابزارک (اپ) بیماری کلیه به کار گرفته خواهد شد.

15 دی 1398

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سفید

استفاده از رنگ سفید در میان مخاطبان طراحی دکوراسیون هواداران زیادی دارد .

14 دی 1398

افزایش 2برابری پروژه های مرمتی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی تاریخی

پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی تاریخی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با وجود محدودیت های اقتصادی، تعداد پروژه های مرمتی این مرکز را به دو برابر رسانده و کوشش می نماید در کنار کاربردی ساختن پژوهش ها نتایج آن ها را نیز نشر دهد.

28 آذر 1398